NÁRODNÝ TURISTICKÝ SYSTÉM

SYSTÉM PRE PLNOHODNOTNÉ ZÁŽITKY

25. 01. 2018 sa spustila prvá etapa - testovacia verzia systému webového portálu trip.slovakia.travel a mobilnej aplikácie pre Android a Apple iOS. Máme momentále v databáze viac ako 1800 bodov. Samozrejme môžeme zobrazovať len fotografie, texty a dáta, na ktoré máme právo a povolenie. Stále pracujeme na rozširovaní a denne prídavame ďalšie body záujmu a podujatia. 

Do leta 2018 sa bude upravovať ešte testovacia verzia do plnohodnotnej podoby, budú sa postupne pridávať nové veľmi zaujímavé smart online funkcie na ktorých intenzívne pracujeme, pripravujú sa ďaľšie spolupráce a zároveň pripravujeme spustenie ďaľších častí projektu.

O PROJEKTE

Projekt Národný turistický systém je vytváraný ako slovenský startup, ktorý zaujal Ministerstvo dopravy a výstavby SR a v duchu Slovakia Good Idea, podporil tento projekt podpísaním zmluvy. Projekt bude neustále zlepšovaný a funkcie sa budú rozširovať. Dozerajú na neho odborníci a bude sa budovať podľa potrieb užívateľov na najnovších technológiach. 

Informácie pre turistov nie sú centralizované na jednom mieste, čo spôsobuje, že pri plánovaní výletu musí turista niekedy navštíviť až 38 webových stránok (Zdroj: Tnooz). Ktoré informácie sú dôveryhodné? Ktoré informácie sú aktuálne? Za účelom odstránenia týchto problémov sme pre turistov vytvorili ucelený systém informácii. Zastreší ho centrálny turistický webový portál, turistická mobilná aplikáciaturistická karta, vďaka ktorým môže domáci aj zahraničný turista objavovať krásy krajiny, a zároveň čerpať zaujímavé benefity.

Chceš nás pochváliť, poslať nám bod záujmu, ktorý nám v systéme chýba, alebo nám poslať nápad na zlepšenie? Prosím, napíš nám a určite sa tvojim podnetom budeme zaoberať.

INTERNETOVÝ PORTÁL

Internetový portál umožní turistom naplánovať si svoj výlet do formy prehľadného itineráru. Vyberať si môžu z bodov záujmu, hotelovpodujatí či akciových balíčkov, ktoré turisti vedia filtrovať podľa svojich preferencií a vložiť medzi obľúbené alebo do plánovača výletov, rezervovať si ich, a následne zaplatiť. Vďaka tomu si každý zostaví výlet, ktorý je šitý na mieru jeho záujmom.

TURISTICKÁ KARTA

V spolupráci s MasterCard sme vytvorili unikátny projekt turistickej karty, ktorá zvýhodní turistov a stane sa pre Vás dôležitým marketingovým nástrojom. Karta slúži na platenie, zbieranie zliavvernostných bodov a ďalších benefitov.

Turisti si môžu zakúpiť novú turistickú kartu, ale môžu využiť aj existujúce platobné karty, ktoré dnes majú vo svojich peňaženkách. Karta vďaka technológii Token môže byť použitá aj ako vstupenka. Karta je multifunkčná, takže sa dá použiť všade tam, kde je bezkontaktná technológia (napr. doprava, lyžiarske strediská, športové haly, hotely a podobne).

MOBILNÁ APLIKÁCIA

V roku 2017 bolo až 65% ľudí držiteľmi smartfónov, pričom aplikácie sú ich bežnou súčasťou. Naša turistická aplikácia okrem funkcionality webovej stránky zahŕňa plánovač, ktorý sa synchronizuje s webom, navigáciu k bodom záujmu, virtuálneho sprievodcu, počasie, rezervačný systém a asistenta počas pobytu v hoteli. Jednoducho všetko potrebné pre bezproblémový výlet, rovnako ako aj pre naštartovanie aktivity ďalších turistov.

HLAVNÝ PARTNER PROJEKTU

PARTNERI PROJEKTU

Na Národnom turistickom systéme spolupracujú rôzne významné organizácie z oblasti smart projektov, kariet a aj univerzita s katedrou cestovného ruchu.

Chceš nás pochváliť, poslať nám bod záujmu, ktorý nám v systéme chýba, alebo nám poslať nápad na zlepšenie? Prosím, napíš nám a určite sa tvojim podnetom budeme zaoberať.

Chceme touto cestou poďakovať všetkým, ktorí sa na projekte zúčasnili a pomáhajú mu rásť!